Bal maskesi

Bal maskesi cildinizi canlandırmaya, kırışıklık gidermeye ,gençleştirmeye ve daha bir çok şeye yardımcı olmaktadır. Bal maskesi ile cildinizi sıkılaştırarak daha şık bir cilde sahip olabilirsiniz. Bal maskesinin diğer bir özelliği ise gençleştirici etkiye sahip olmasıdır. Bal maskesi ile cildinizin bakımını yapabilirsiniz ve genç görünümlü bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cildi canlandırıcı etkisi:
Malzemeler;
1 çorba kaşığı bal
1 adet rendelenmiş elma
1 adet ezilmiş muz
Hazırlanışı:Malzemeleri karıştırıp, göz çevresi hariç, yüz ve boynunuza uygulayın. 15-20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayıp havlu ile kurulayın.
Kırışıklığa karşı:
Malzemeler;
1 çorba kaşığı limon suyu
2 çorba kaşığı bal
Hazırlanışı:Malzemeleri karıştırıp, göz çevresi hariç, yüz ve boynunuza uygulayın. 15-20 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayıp havlu ile kurulayın.
Cildi sıkılaştırma:
Malzemeler:
1 yumurta sarısı
1 tatlı kaşığı badem yağı veya sızma zeytinyağı
1 çorba kaşığı bal
Mercimek büyüklüğünde tereyağı
Hazırlanışı:Malzemeleri, krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Göz çevresi hariç, boyun ve yüze sürün. 5-10 dakika bekletip, ılık suyla yıkayın ve durulayın.
Gençleştirici maske:
Malzemeler:
2 çorba kaşığı bal
2 çorba kaşığı pirinç unu
2 adet yumurtanın beyazı
Hazırlanışı:Yumurta akını bir kapta çırparak kar haline getirin. Başka bir kapta pirinç unu ve balı karıştırın. Daha sonra tüm malzemeleri birbirine ekleyerek karıştırın. Maskeyi göz çevresi hariç, tüm yüz ve boyun bölgesine sürün. 10 dakika bekletip, ılık suyla yıkayın ve durulayın.

YORUMLAR

Siz de konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi bize iletebilirsiniz.

İsim (zorunlu)

E-posta (yayımlanmaz) (zorunlu)

Website