Orgazmın Belirtileri

Orgazm kadınlı erkekli her bireyin ihtiyacı olan bir gereksinimdir. Orgazm sırasında kadınlarda solunum hızı ve kalp atım hızı artmaya başlar.

orgazm olmasının şart olduğu şeklinde bir bilgi yer almamakla beraber son veriler orgazm esnasında oluşan rahim kasılmalarının spermlerin Fallop tüplerine daha kolay geçtiğini gösteriyor.

Seksüle uyarılmanın ilk belirtisi memelere ve genital organlara giden kan miktarında artma ve göllenmedir. Bu göllenme vajinal dokuların arasına sıvı sızmasına ve bu sayede vajinal sekresyonda artış ve ıslanmaya neden olur. Benzer şekilde meme uçları biriken kana bağlı olarak belirginleşir. Rahim yukarıya doğru çekilir, büyük dudaklar şişer ve açılır, klitoris kabarır.

Kadınlarda cinsel uyarılmanın ilk devresinde düz adalelerinin gevşemesi ile klitoris büyüyor, vajinal kayganlık artıyor ve vajina duvarları şişip genişliyor. Damar sertliği gibi damarsal bozukluklarda, fizyolojik olarak meydana gelmesi gereken olaylar engellendiği için kadında cinsel fonksiyon bozukluğu söz konusu olabiliyor.

YORUMLAR

Siz de konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi bize iletebilirsiniz.

İsim (zorunlu)

E-posta (yayımlanmaz) (zorunlu)

Website