Aşk-ı Memnu dizisi final

Başladığı günden beri ülke insanını ve medyayı sürekli meşgul eden aşkı memnu dizisine veda etmek üzereyiz. Entrikaları hiç bitmeyen dizide sona yaklaşırken müthiş olaylar oluşmaya başladı. İsterseniz ünlü yazar Halit Ziya Uşaklıgil’in romanından uyarlanan diziyi kısaca bir özetleyelim. Roman ilk etapta Peyker ve Nihat beyin evlenmesiyle başladı. Daha sonra Adnan beyin zenginliği ve Bihter hanıma olan düşkünlüğü Bihter hanımı cezveder. Adnan bey ve Bihter daha sonra evlenirler. Bihterin annesi Firdevs hanım başından beri bu evliliğe karşıdır. Nedeni ise Adnan beye duyduğu ilgiden kaynaklıydı.
Zaman ilerledikçe Bihter ve Behlül arasında müthiş bir elektriklenme olur. Aşk ve tutku ile birbirlerine bağlanırlar. Hemen her fırsatta birbirleriyle olurlar. Yalnız bu birliktelik fazla uzun sürmeyecek. Çünkü bu yasak aşkı evdeki Beşir uzun süren takipleri sonucu öğrenmiştir. Yavaş yavaş evdeki herkes Beşir sayesinde bu ilişkiyi öğrenmektedir.
Romanın sonunda ise Behlül ve Bihterin birbirine gönderdiği mesajlar Nihal tarafından fark edilir. Tabi ki bu ilişkiyi daha sonra Adnan beyde öğrenir. Adnan beyin olayı öğrenmesiyle Bihter intihar eder. Behlül ise evden kaçar. Hayalleri yıkılan Nihal ve aldatılmış koca Adnan bey daha uzun bir süre birlikte yaşarlar.
Sizlerin bir nevi merakınızı gidermeyi başardıysak ne mutlu bize…

YORUMLAR

Siz de konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi bize iletebilirsiniz.

İsim (zorunlu)

E-posta (yayımlanmaz) (zorunlu)

Website