Göz Makyajı Sırları

Gözlerinize makyaj yaparken herhangi bir hataya maruz kalıp yaptığınız makyajın boşa çıkmasına neden olabilirsiniz. Bu hatalardan bazı bilgileri aklınızda tutarak kurtulabilirsiniz. “Dökülen takma kirpiklerimi nasıl düzeltebilirim?”

Dökülen kirpiklerin diplerine inca bir tabaka rimel sürerek düşmek üzere olanları yerlerine yapıştırın

“Yorgun gözleri canlandırmanın hızlı yolu nedir?”

Eşit miktarda gülsuyunu ve sodayı bir şişede karıştırıp buzdolabında saklayın. Yorgunluk saldırdığında bir çift pamuğa bu karışımdan dökün ve birkaç dakikalığına gözlerinizin üstünde bekletin.

“Gözlerime far sürerken tozların yanaklarıma dökülmesini nasıl engelleyebilirim?”

Makyaj yapma düzeninizi değiştirin, yani göz farınızı, fondöteninizden ve kapatıcınızdan önce sürün. Ayrıca, farınızı sürmeden önce fırçanın üstündeki fazlalıkları küçük vuruşlarla silkeleyin.

“Acelem var ve rimelim topak topak olmuş. Yardım edin!”

Eğer rimeliniz kutunun dibine çökmüşse birkaç dakika sıcak suyun içinde bekletin. Bu, içindeki malzemenin ısınmasını ve tekrar akışkan hale gelmesini sağlar.
“Kirpiklerimi hızlı bir şekilde nasıl kıvırabilirim?”

Eğer kirpik kıvırıcısıyla şekillendirmeye zamanınız yoksa bir çay kaşığını sıcak suyun altına tutun ve birkaç dakika boyunca kaşığı kirpik diplerinize basılı tutun.

“Kirpiklerime nasıl daha kalıcı bir makyaj yapabilirim?”

Bir kat rimel, bir kat astar boyalardan biri ve tekrar rimelle son bir kat daha. Bu makyözlerin, kirpiklerin sonsuza kadar dayanmasını sağlayan sırrıdır.

“Dumanlı gözleri ortaya çıkarmak için ne yapmalıyım?”

Geniş ve yumuşak kıllı bir fırçayı, gözkapağının tam ortasına gelecek şekilde tutun. Bu, gözün doğal kat yerindeki ve gözün dış kenanndaki farı harmanlamak için en iyi pozisyondur.

“Dağılmış bir göz farına acil çözüm nedir?”

Far sürmekten vazgeçin. Bunun yerine biraz vazelini, parmak uçlarınızla üzerine uygulayarak bölgeyi tekrar pürüzsüz hale getirin.

“Sarkık gözkapaklarımı saklamak için ne yapmalıyım?”

Japon kadınları gibi yapın ve Mezaik Eyelid Crease Maker (gözkapağı kat yeri yapıcısı) kullanın: Gözkapağınıza uygun olarak kesilip üzerine yerleştirilen gergin bir film, gözkapağındaki kat yerini belirginleştirir ve hoşluk verir.

YORUMLAR

Siz de konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi bize iletebilirsiniz.

İsim (zorunlu)

E-posta (yayımlanmaz) (zorunlu)

Website