Boyun ağrısına iyi gelen egzersizler

İş hayatınızda boyun ağrılarınız ediyorsa işte bu yöntemler tam size göre… Evde, işte ve müsait olduğunuz her yerde yapabileceğiniz bu pratik bilgiler ile artık boyun ağrılarınıza son vereceksiniz.

Bilgisayar başında, temizlik yaparken, televizyon izlerken ve araba kullanırken boyun ağrılarına maruz kalabilirsiniz. Bir kaç dakikalık egzersizle boyun ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bilgisayar başında: Boynunuzu uzatın ve ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Bu sırada ellerinizi öne doğru, başınızı da ellerinize yani arkaya doğru itin. Gergin halde kalın ve üç kere yavaşça nefes alıp verin. Ardından kendinizi rahat bırakın ve bu egzersizi üç kez tekrar edin.

Telefonla konuşurken:Ellerinizi alnınızın üzerine koyun, baş öne doğru itilmeye çalışılırken ellerinizle engel olmayı deneyin. 10’a kadar sayın ve bırakın. Bu hareketi üç defa tekrar edin. Sağ elinizi yüzünüzün sağ tarafına koyun ve başınızı sağa doğru itmeye çalışırken sağ ellinizle engel olmaya çalışın; bu şekildeyken ona kadar sayın ve bırakın. Bunu üç defa tekrar edin. Aynı hareketi sol elinizle sola doğru tekrar edin.

Yolculuk sırasında:Dik oturur vaziyette derin nefes alın. Kollarınızıysa iki yana yaslayın. Nefesinizi verirken başınızı sol omzunuza doğru çevirin. Çenenizi göğsünüze yaklaştırırken, derin nefes alıp yavaşça bırakın. Sağ kulağınızı sağ omzunuza doğru çevirirken, derin nefes alıp yavaşça verin.

Televizyon Karşısında: Boynunuza yastığınız yardımıyla normal bir duruş sağlayın ve kollarınızı aşağıda tutun. Eğer sırtüstü yatmak istiyorsanız, yastığınızı baş ve boynunuzun altına gelecek şekilde yerleştim. Yastığınızın başınızı ve boynunuzu destekliyor olmasına dikkat edin. Boynunuzun gergin durmasından kaçının. Sırtüstü yatar pozisyonda kollarınızı 180 derecelik açıyla yana doğru açın ve ardından ellerinizi havaya kaldırın, böylece boyun bölgenizi çalıştırmış oluyorsunuz. Daha sonra ellerinizi boyunuzun altına koyun ve avuçlarınızla ileriye doğru baskı yapın ve bu hareketi 10 kere tekrarlayın.

Kitap Okurken:Sırtüstü yatın ve boynunuzun altına boynunuzu destekleyecek küçük bir yastık veya havlu koyun. Burnunuzdan derin bir nefes alıp ağzınızdan verin. Bunu üç kere tekrarlayın. Sağ elinizle sol omuz başınıza, sonra da sol elinizle sağ omuz başınıza hafifçe masaj yapın. İki omzunuzu önde birleştirecekmiş gibi öne doğru getirip, beşe kadar saydıktan sonra eski pozisyonunuza gelin. Aynı işlemi omuzlarınızı arkaya doğru götürerek tekrar edin.

YORUMLAR

Siz de konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi bize iletebilirsiniz.

İsim (zorunlu)

E-posta (yayımlanmaz) (zorunlu)

Website